post

Alexis Sanchez debitirao s dvije asistencije

Manchester United izborio je osminu finala FA Cupa. Svoj je debi u dresu Crvenih vragova upisao dojučerašnji igrač Arsenala Alexis Sanchez.

Sanchez proigrao u Manchesteru

Debi u dresu Crvenih vragova je upisao Alexis Sanchez koji je od prve minuta zaigrao na lijevom krilu, čineći tako napadački trojac uz Matu i Rashforda.

A upravo je mladi Rashford doveo United u vodstvo 41. minuti. Loptu mu je dodao Sanchez, a on je sam ušao u kazneni prostor. Napravio je slalom kroz protivničku obranu, u jednom trenutku izgubio loptu, ali ju je oteo posljednjem čovjeku domaće obrane i pospremio loptu u mrežu. Rashford je četvrti Unitedov igrač koji je ove sezone u svim natjecanjima postigao deset ili više golova. To je uspjelo i Lukakuu, Lingardu i Martialu.

Vodstvo je United povećao u 61. minuti, a ponovno je Alexis proigrao suigrača. Dodao je na lijevu stranu Anderu Herreri koji je utrčavao u kazneni prostor. Španjolac je preciznim udarcem pogodio za 2:0. Čileanac je sezone sudjelovao u 15 golova tijekom 15 nastupa u FA kupu (osam pogodaka i sedam asistencija).

Alexis je na terenu proveo 72 minute, a onda je umjesto njega ušao Lingard koji je u 89. minuti dao treći Unitedov gol. Konačni je rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio Lukaku.

Alexis je stigao iz Arsenala koji je kao odštetu dobo armenskog veznjaka Henriha Mhitarjana.

Sanchez je već dugo bio na izlaznim vratima Arsenala; na kraju sezone istekao bi mu ugovor. Nisu postojale naznake da je zainteresiran za produženje. Mhitarjan je, s druge strane, u posljednjih nekoliko mjeseci marginaliziran kod Josea Mourinha, a u pojedinim utakmicama nije bio čak ni na klupi.

Ovo je ”win-win” situacija za sve strane: Sanchez je ”pobjegao” iz Arsenala koji je izvukao korist iz njegova odlaska. Mhitarjan dobio potrebnu promjenu sredine u kojoj će sasvim sigurno dobiti više minuta, a Manchester United je dobio veliko ofenzivno pojačanje.